Adige Panorama Dergisi’nin ilk sayısı yayınlandı

Tomris Güzelyurt 18 Ağustos 2016

Adige Panorama Dergisi’nin ilk sayısı yayınlandı

Türkiye ile Almanya arasındaki medya iletişiminde önemli bir eksikliği doldurması beklenen Adige Panorama Dergisi’nin ilk sayısı yayınlandı. Almanca ve Türkçe olarak yayınlanan dergi sayfalarında, her iki ülke vatandaşlarını da ilgilendiren önemli haberler yer alıyor.

Adige Panorama’nın sayfalarına ise grafik ve tasarım sanatçısı Alper Ayakatik can verdi.

TÜRKİYE’DEN ALMANYA, ALMANYA’DAN TÜRKİYE…

Adige Panorama’nın en önemli misyonu, Almanya’dan Türkiye’nin görünümü ile Türkiye’den Almanya’nın görünüm analizini okurları ile paylaşmak olarak dikkat çekiyor. İmtiyaz sahipliğini yaklaşık 40 yıllık gazetecilik deneyimi olan Muzaffer Kaplan’ın üstlendiği dergi, Türkiye ve Almanya dışında Fransa, İngiltere, Hollanda, Avusturya ve Belçika gibi ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları ile de buluşacak.

DÜNYAYI KADINLAR YÖNETECEK…

Derginin ilk sayısının oldukça iddialı bir kapak haberi ile çıktığını ve büyük ilgi gördüğünü dile getiren Kaplan; “Almanya Başbakanı Merkel’in Avrupa’nın en güçlü lideri konumuna gelmesi, İngiltere’de Theresa May’ın başbakanlık koltuğunu oturması, Hillary Clinton’un ABD Başkanlığı için en güçlü aday durumuna yükselmesi, bizleri kapak haberi olarak bu konuya yöneltti. Bir başka önemli unsur ise, diğer kadın liderlerle birlikte kontrol etmekte oldukları ekonomik büyüklüğün 25 trilyon dolarlık bir güç olması oldu” dedi.

İLHAN KARAÇAY, HÜSEYİN BARANER, KNUT PFEİFFER, WERNER MEİDİNGER…

Dergi sayfalarında İlhan Karaçay, Hüseyin Baraner, Knut Pfeiffer ve Werner Meidinger gibi isimlerin köşe yazıları da bulunuyor. Görsel yönetmenliğini ünlü tasarımcı Alper Ayakatik’in üstlendiği derginin gastronomi bölümünde ise, Lezzet Markaları Derneği Başkanı Vasfi Pakman’ın “Gastronomi ile G’leri Çok Sevdik” başlıklı yazısı yer alıyor. Adige Panorama Dergisi’ni aşağıdaki link üzerinden online olarak ücretsiz okuyabilirsiniz: www.b-publisher.com/v/6852/adige-panorama/1

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir