Artık Özgürsün en önemli ödülü aldı

Tomris Güzelyurt 22 Temmuz 2016

1469191891_artik_ozgursunİNGİLTERE’NİN EN PRESTİJLİ POLİSİYE EDEBİYAT ÖDÜLÜ MACKINTOSH’UN!

Clare Mackintosh, Artık Özgürsün romanıyla İngiltere’nin en prestijli polisiye edebiyat ödülüne değer görüldü!

Eski polis memuru olan Clare Mackintosh, Artık Özgürsün romanıyla JK Rowling ve Mark Billingham’ı geride bırakarak polisiye roman alanında İngiltere’nin en prestijli edebiyat ödülü olan “Theakston Old Peculier Crime Novel” ödülüne değer görüldü!

Yüksek gerilimli ve bol sürprizli romanda olayları bir kadın gözünden de irdeleyen Mackintosh, fiziksel ve psikolojik şiddet altındaki bir insanın suskunluğunun yarattığı korkunç sonuçları gözler önüne seriyor!

Çiğnenen bir kadının onuruysa…
Susmak cinayet, alttan almak teslim olmaktır!

Jenna Gray’in korku, acı ve endişeyle dolu dünyası, beş yaşındaki bir çocuğun ölümüyle sonuçlanan trajik bir kazayla birlikte iyice altüst olmuştur. Artık hayatına devam edebilmesinin tek yolu, zor da olsa, yıkıntıların arasından kendine bir yol açıp her şeye silbaştan başlamaktır. Bir kâbus gibi üzerine çöken çaresizliği, kaçmaya sürükler onu. Galler sahilindeki yıkık dökük bir kır evine yerleşir. Burada yaşama yeniden tutunmaya çalışacak, yaralarını sarıp korkularının üstesinden gelmeye, hayatını sonsuza dek değiştiren o korkunç kasım akşamının etkisinden kurtulmaya çabalayacaktır.

Fakat geçmişten kaçış yoktur. Suskunluğun ve korkunun sonuçları yıkıcı olacaktır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir