BİLGE MİNİK HAZİRAN SAYISI BAYİLERDE!

Tomris Güzelyurt 7 Haziran 2017

Sevgili miniklerin okul öncesi eğitimine destek olabilmenin sorumluluğunu üstlenen Bilge Minik dergisinin onuncu sayısı çıktı.

Çocuk edebiyatına ve çizgisine emek verenler, Osman Turhan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Bilge Minik sayfalarında okurla buluşmaya devam ediyor.

Bilge Minik, yetişkin yönlendirmesiyle tamamlanabilecek çok sayıda etkinlikten oluşan, okul öncesine yönelik eğlenceli ve öğretici bir dergi. Bu etkinlikler okul öncesi dönemdeki çocukların araştırma ve merak duygularını harekete geçirici, dil gelişimini, el becerilerini, zihinsel ve duygusal gelişimlerini destekleyici nitelikte. Ayrıca çocukların okuma becerilerini de mutlak surette etkiliyor.

Ayrıca sayfalarda yer alan “Ebeveynlere Not” bölümleri, yetişkin desteğinin nasıl olması gerektiği konusunda rehberlik ediyor.

Derginin bu sayısında “İlk Oruç” hikâyesi miniklerle paylaşılmış. Hikâyede ilk tekne oruçlarını tutan çocukların duyguları anlatılıyor. Derginin sayfalarında yine birbirinden eğlenceli dikkat ve zekâ etkinlikleri, havuçseverliği ile tanıdığımız sevimli hayvan tavşan, büyüklere saygı, bu ayın çokça yenilen meyvelerinden kiraz ve her sayıda olduğu gibi bu sayıda da güzel bir de tekerleme var.

Peygamber Efendimiz’in (SAV), peygamber olmadan önceki “güvenilirliği” ve Kabe’nin tamiratı sırasında yaşanan bir sorunu çözmesi de etkileyici resimlerle sayfalara taşınmış.

Ayrıca dergiyle “Kavramlar-Sıralama Zekâ Oyunu” ve kapak tasarlama etkinliği de hediye ediliyor.

Bilge Minik dergisi hakkında daha çok bilgi edinmek ve abone olmak isteyenler, bilgeminikdergi.com adresini ziyaret edebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir