Kadıköy Life’ın son sayısı yayınlandı

Tomris Güzelyurt 23 Ocak 2017

0d034a2

Bağdat Caddesi’nde Tramvay’a ne dersiniz..?

Kadıköy Life derginizin merakla beklenen yeni sayısı yayınlandı. Erenköy’deki Tarım İl Müdürlüğü arazisinin “Central Park” olması fikrinden sonra şimdi de, “Bağdat Caddesi’ne Tramvay” projesi kapak haberi ile piyasaya çıkan derginin haberi Kadıköylülerden büyük destek görüyor.

LAYIK OLDUĞU POTANSİYELİN ÇOK ALTINDA…

Dünya markalarının yer almak için birbirleriyle yarıştığı, tarihi özellikleri dışında sosyal ve fiziki olanakları ile özel bir yeri olan Türkiye markasının adı konamayan bir ilgisizlik veya çekişme ile layık olduğu potansiyelin çok altında bırakıldığını yazan dergi, Tramvay hattı ile pek çok şeyin değişeceğine vurgu yapıyor.

TAKSİ TUTSAM YÜRÜMEZ, ARABAMLA GİTSEM PARK EDİLMEZ…

Araçların her daim arka arkaya dizildiği, normalde Bostancı’dan Kadıköy’e 15 dakikada gidilmesi gerekirken, bu sürenin bazen iki saatlere yaklaştığını, bu nedenle de fikrin ne kadar yerinde olduğuna değinilen haberde, en çok taksilerin kilitlenen trafikte yürümediği, insanların ise araç park edecek yer olmaması nedeniyle gelmemeyi tercih ettiğinden de bahsedilmekte.

ORTAK KAYGIMIZ VATAN OLMALI…

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında Kadıköy’ün yeni Kaymakamı Tuncay Sonel ile yapılmış bir söyleşi de var. Devletin sorumluluk duygusu ile şevkati, sıcaklığı ve güler yüzünün birleştiği kıpı kıpır bir isim olarak görülen yeni kaymakamın sloganı da umut vaat ediyor: “Ortak kaygımız vatan olmalı…”

PARKLARIN ve YEŞİLİN MAHALLESİ 19 MAYIS…

Kadıköy Life Dergisi, “Mahalleler” başlığı altında yayınladığı yazı dizilerinde bu defa 19 Mayıs Mahallesi’ne yer vermiş. Mahallenin son derece başarılı muhtarı Soner Arafal ile yapılan söyleşide, inşaatların bahçeleri azalttığı, ağaçların yok olduğundan bahsedilmesine rağmen parkları ve yeşil alanları en fazla mahalle olması özelliğinin sürmesi isteniyor.

KADIKÖY LIFE MAGAZİN GELDİ…

Yeni sayısı ile  bir yeniliğe daha imza atan dergi Kadıköy Life Magazin ekiyle magazin haberlerine daha fazla yer verme kararı almış.  Bu konuda usta isimler arasında gösterilen Yeşim Ülker yönetimindeki ilk bölümde, Hande Kazanova, Uğurkan Erez, Metin Tekin, Betül Mardin ve Elif Karakışla ile yapılmış harika söyleşiler var. Özellikle Hande Kazanova’nın, “Dünya çok önemli bir krizin eşiğinde” yorumunu mutlaka okumalısınız.

ENİS FOSFOROĞLU, MELİH ARAT, İNAL AYDINOĞLU…

Kadıköy Life dergisinin yazarlarından Enis Fosforoğlu, “Dün dündür, bugün bugün, peki yarın..? diye sorarken,  Melih Arat, Kadıköy’de yaşayanlar şanslı mı..? diye sormuş. İnal Aydınoğlu ise, Ne pahasına olursa olsun Bağdat caddesi yaşatılmalıdır…” diyerek derginin kapak haberine ve Kadıköylülere tercüman olmuş.

ÖZEL HABERLER, ÖZEL RÖPORTAJLAR, CEMİYET HABERLERİ…

Kültür & Sanat Ekinlikleri, Sağlık Haberleri ile birlikte 160 sayfalık dergi sayfalarında özel haberler, özel röportajlar ve cemiyet haberleri de yer alıyor. Düğünler, kutlamalar, toplantılar, buluşmalar, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir, kim nerede kiminleydi? Hepsi ve daha fazlası, Kadıköy Life Dergisi’nin Ocak & Şubat 2017 sayısı sayfalarında…

 

Kadıköy Life’a ulaşabileceğiniz adresler:

Online olarak TURKCELL Dergilik dışında, www.b-publisher.com, ve www.kadikoylife.com haber portalı sayfalarından okuyabileceğiniz gibi, Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, Muhtarlıklar, Benzin İstasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri, Gergedan Kitabevi, Suadiye Gimtaş, Moda Eyfel Pastanesi, Barker Kırtasiye Mağazaları…

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir