Mamut Art Project 2016

Tomris Güzelyurt 10 Mart 2016

????????????????????????????????????

Mamut Art Project 2016 spotları 52 genç sanatçıya çeviriyor

Akkök Holding sponsorluğunda gerçekleşen Mamut Art Project’in (MAP) sanatçıları belli oldu. Seçici Kurul, bu yıl dördüncü kez düzenlenen Mamut Art Project’de 1000’e yakın başvuru arasından 52 sanatçının işlerinin sergilenmesine karar verdi. MAP’2016 Dolmabahçe KüçükÇiftlik Park’ta 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında görülebilecek.

Akkök Holding sponsorluğunda düzenlenen Mamut Art Project 2016’nın sanatçıları belli oldu. Her yıl baharla birlikte gelen ve genç sanat ortamını canlandıran Mamut Art Project, bu yıl 52 genç sanatçıya alan açıyor. Gelecek vaat eden isimlerin farklı disiplinlerden özgün çalışmalarını bir araya getiren Mamut Art Project 2016’nın jurisi,Banu Gündoğdu, Ömer M. Koç, Erinç Seymen, Ali Şimşek ve Fatoş Üstek’tenoluştu. Mamut Art Project’de yer alabilmek için 955 başvuru yapıldı. Jurinin başvurular arasından seçtiği sanatçılar ve yapıtları 14-17 Nisan tarihleri arasında, mekan sponsoru KüçükÇiftlik Park’ta sergilenecek. Mamut Art Project’e Türkiye dışından bu yıl ABD, İran, Almanya, İsveç, İngiltere, Polonya ve Ukrayna’dan da başvurular geldi. Seçilen işler arasında yeni medya, enstalasyon, performans, illustrasyon, fotoğraf, ses yerleştirme, sokak sanatları, heykel, video, baskı, resim ve bio-art işler, dijital ve interaktif projeler de yer alıyor. Mamut Art bu yıl ayrıca hem 2 günlük bir workshop’a sahne olacak, hem de etkinlik bünyesinde bir dizi özel performans gerçekleşecek

1457424101_SerenKohen_DGençlerin önünü açıyor

Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı “ulaşılabilir sanat” etkinliği olarak dördüncü kez düzenlenen Mamut Art Project’in Direktörü Seren Kohen, projenin bu yıl da Akkök Holding sponsorluğunda gerçekleştiğini ve bu sayede katılımcılara daha geniş bir kitleye ulaşabilme fırsatı sunduğunu belirtiyor: “Mamut Art Project’de yer almak, sanat piyasasının üretim ve sergileme koşullarındaki engellere takılan kimi genç yetenekler için karma sergilere katılıp galerilerden teklif almanın, kişisel sergi açmanın veya bir bienale çağrılmanın önünü açan aşamalardan biri oldu. Katılan tüm sanatçılarımızı takip etmeye gayret gösteriyoruz. Onların başarısı bize de sevinç ve gurur veriyor.”

Gençlik enerjisi aşılıyor

Akkök Holding, Mamut Art Project’i “geleceğe yatırım” stratejisi doğrultusunda destekliyor. Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Raif Ali Dinçkök, kültür ve sanatın eğitimin ayrılmaz bir parçası, toplumsal gelişimin en önemli ateşleyicilerinden biri olduğu gerçeğinden yola çıktıklarını söylüyor: “Gençlerin yaratıcılıklarını, kalıpların ötesinde özgürce düşünme becerilerini, toplumla, yaşamla, dünyayla bütünleşebilme yeteneklerini geliştirmeleri için sanatın enerjisine ihtiyacımız var. Mamut Art Project hem sanatı erişebilir kılıyor, hem de gençlik enerjisi aşılıyor.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir