O, Amerika’yı hiç görmedi

Tomris Güzelyurt 13 Aralık 2015

KİRALIK YALANCILARO, Amerika’yı hiç görmedi ama yazdı…

15 yaşındaki bir yazardan Amerikan polisiye tarzı müthiş bir roman

15 yaşına daha yeni adım attı. Yüzlerce film ve dizi izledi, 30’dan fazla kitabı altı ayda okudu. Bir yıl uğraştı, çalıştı, araştırdı ve konusu Amerika’da geçen bir polisiye yazdı. Kısa süre sonra kitapçılarda bulabileceğiniz Ecem Taş’ın yazdığı “Kiralık Yalancılar” kitabının büyük ilgi ile karşılanması bekleniyor.

 Lise ikinci sınıf öğrencisi Ecem TAŞ’ın büyük başarısı!  Bir yıl hiç durmaksınız çalışan Ecem Taş içinde ajanların cirit attığı, gizli servis labirentlerinde geçen bir roman yazdı. Romanın konusu ise Amerika’nın New York Eyaletinde geçiyor. Ecem Taş hiç görmediği bu şehirde geçen polisiye romanı için altı ay boyunca araştırma yaptı ve 30’dan fazla kitap okudu.

Yazdığı “Kiralık Yalancılar” adlı kitabını anlatan Ecem Taş şunları söyledi : “ New York’un önemli ticaret merkezlerinden biri olan Manhattan’da kiralık katiller yetiştiren iki gizli örgüt arasında kalmış çok yetenekli bir suçlu Kendrick, onun peşinde sürüklenen güzel ve zeki bir FBI ajanı Cat ve kendi bildiğini yapmaya kararlı asi bir genç kız Heaven… Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bu şehirde, ellerini kollarını sallayarak gezinen kötü adamlardan kaçmaya çalışıyorlar.”

Hiç görmediği bir yeri yazma konusunda zorlandığını belirten Genç yazar bu duyguyu şöyle anlattı. “Daha önce hiç görmediğim, gitmediğim bir yeri yazmak benim için çok zor oldu. Çok sayıda yabancı film ve dizi izledim. 30’dan fazla kitap okudum. İnsan alışkanlıklarını inceledim. Günlük yaşamla ilgili bilgi edindim. Bunun yanı sıra korku filmleri, polisiye diziler, yeni teknolojiyle harmanlanmış neredeyse gerçeküstü aksiyon filmleri izledim. Bütün bunlar benim için ilham kaynağı oldu. Bütün karakterlerimi bu şekilde yarattım. İzlediğim filmlerin içinde bir anlamda yeni mimikleri, hareketleri ve ruhsal durumları ile yeni oyuncular yarattım. Yeni katil profilleri formatladım. Kitabımda bunları okuyucularımla tanıştırıyorum. Romanımı yazarken etkilendiğim, genç yaşta kaybettiğimiz birçok kişi oldu. Bunlardan biri düşüncelerini müziğiile anlatan Kurt Cobain’di.Felsefesine hayranım. Bir başkası daoyuncu Heath Ledger. Bu yüzdenkitabımı adadığım ikinci isim oldu.”

Kiralık Yalancılar kitabı Edebiyat Odası yayınlarının ilk kitabı. 224 sayfa olan kitabın editörlüğünü gazeteci yazar Yıldırım Boran yaptı. Arka kapak fotoğrafını ise ünlü Foto Muhabiri Çağrı Kılıççı çekti. Öte yandan kapak tasarımı ise kitap kapaklarının efendisi olarak bilinen Akay Kurt tarafından yapıldı.

Tümüyle profesyonel kadronun elinden çıkan kitap 25 Temmuz günü satışa sunulacak. Bütün D&R, Nezih, Remzi gibi kitapevlerinde bulabileceğiniz “Kiralık yalancılar” ayrıca on-line olarak da başta kitapköyü.com sanal mağazası olmak üzere pek çok kitap satış sitesinde yer alacak.

Kitabın editörlüğünü üstlenen Yıldırım Boran ise kitapla ilgili olarak şunları söylüyor:  “İyi niyetle yola çıkan ancak şartların zorlaması sonucu kısa zamanda bir kiralık katile dönüşen eski ajan KenHector ile onu yakalamaya ant içmiş FBI ajanı genç ve güzel Cat arasında yaşanan ölüm oyunu, sonunda imkânsız bir aşka dönüşecektir. Kimi kez birbirlerini öldürme aşamasına gelen zeki ve yetenekli iki genci engelleyen tek şey vardır; aşk. Bu aşk belki de onların kaderini de belirleyecektir. Soluk soluğa okuyacağınız, her sayfasında hayrete düşeceğiniz Amerikan romanı tadında bir eser.”

Ecem Taş Kimdir:

1998 yılının 19 Şubat gününde İstanbul’da doğdu. Babası inşaat mühendisi, annesi ev kadını, kendisinden altı yaş küçük bir kız kardeşi var. İlkokulu Mustafa Mihriban Boysan İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu Bilfen Koleji’nde tamamladı. Şuan Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nde eğitimine devam etmektedir. İlk kitabı “Kiralık Yalancılar’ı 13 yaşında yazmış, yayınlama şansını ise 15 yaşında bulmuştur. Öğrenim hayatı boyunca çok sayıda akademik başarıya imza atan Ecem, ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşamaktadır.

Edebiyat Odası hakkında :

2007 ile 2011 yılları arasında bir haber portalı olarak faaliyet gösteren Edebiyat Odası 2012 yılında faaliyetini durdur. Bu tarihten sonra yayınevi olarak faaliyetini sürdürdü. Birçok yazara destek verdi. Ecem Taş’ın yazdığı “Kiralık Yalancılar” Edebiyat Odasının ilk kitabı. Yayın evi ikinci olarak gazeteci yazar Yıldırım Boran’ın “Ortadoğu Labirenti” adlı kitabını piyasaya sürmek üzere hazırlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir