Tarihin fantastik kahramanları

Tomris Güzelyurt 22 Mayıs 2016

13266134_1544346305867173_4239512794323861570_nEfendi ve Aşim Köprü ve Ötesi Mührün Sırrı

Yıllardır gazete ve dergilerde haberlerini okuduğumuz gazeteci Neslihan Akbaydar bu kez karşımıza bir sürprizle çıktı. Fantastik yayınlarından çıkan ve kısa süre önce raflarda yerine alan bir kitap Neslihan Akbaydar’ın imzasını taşıyordu. Uzun bir çalışmanın ürünü olan kitap çok satanlar listesinde üst sıralara doğru tırmanıyor. Neslihan Akbaydar’ın bu ilk kitabı on-line satış mağazalarının dışında pek çok kitapçıda bulma olanağınız var.

Gazeteci yazar Neslihan Akbaydar ilk kitabını anlatırken şunları söylüyor: ” Tarihte bilinen tüm fantastik kahramanlar bir amaca hizmet ederler. Kimileri dünyayı ele geçirmek için kötülüğe hizmet ederken, kimileri de dünyayı yok olmaktan kurtarmak için kötülerle mücadele ederler. Biz bu kitapta yalnız ama yalnız gerçeklere hizmet ediyoruz.

Öylesi gerçekler ki bunlar, ezber bozduracağız. Bunu nasıl mı yapacağız? Her şeyden önce öyle ince detaylara girdik ki bu kitapta fantastik kalıplarına örtülü bir gerçeklik kattık. Öylesi bir gerçeklik ki bu, adı anılsa ürpeririz yüzü görülse deliririz! Ama onlarla bir aradayız. Biz onlara dokunamayız, göremeyiz ama onlar bize dünyayı zehredebilirler. İşte tam bu gerçeklikten yola çıkarak kaleme alınan Efendi ve Aşim Köprü ve Ötesi ‘Mührün Sırrı’, zamana ve çok daha fazlasına hükmedebilecek büyük bir gücün saklı olduğu mührün, ona dokunması yasaklı olan Hizmetliler’den biri tarafından çalınarak, dünyayı felakete sürükleyen bir laneti uyandırmasıyla başlıyor. İblis’in “Al onu!” demesine uyan nefsiyle sınanan,  kendisiyle beraber tüm evreni tarifsiz bir yok oluşa sürüklüyor. O vakit Yaradan son bir şans olarak mührü bulup söylediği zamanda söylediği yere koyma görevini, bir Allah dostu bir de seçtiği ademoğluna veriyor. Öyle zor bir görev ki o mührü bulup, söylendiği zamanda söylendiği yere koymak. İşte burada başlıyor serüven. Nasıl son bulacağı ise büyük bir muamma…

Kitabımın kahramanı ulu, bilge bir Allah dostu. Diğer kahramanımız Aşim ise ona var olma sebebini söylemesi için evrenden bir işaret bekleyen toy bir delikanlı. Yolları mührün çalınmasıyla kesiştiğinde, seçilmiş olan ve Efendi, dünyayı kötülüğe boğan iblisin karşısına çıkarak mührü saklı olduğu yerden alana kadar ona sahip olmak isteyenlerle savaşacak, daha sonra onu Yaradan’ın söylediği yere götürene kadar ona sahip çıkacak. Ve sabrıyla cesareti, bilgeliğiyle gücü birleştiren Efendi ve Aşim, mührü yerine koyma vakti geldiğinde bunu başarıp dünyayı kurtarabilecek mi hep birlikte göreceğiz”

Yayın Tarihi 2016-05-10
ISBN 6059650045
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 238
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir