Tarihten korku taşıyan izler

Tomris Güzelyurt 9 Mayıs 2016

“CEHENNEM KAPISI, GÖLGE KUŞANAN”

Özgün Çınar’ın tarihten izler taşıyan korku romanı

Hiç Yayınları etiketiyle raflarda

Özgün Çınar’ın ilk kitabı “Cehennem Kapısı, Gölge Kuşanan”, yeryüzünde iyilik ve kötülüğün bitmek tükenmek bilmeyen mücadelesini, İstanbul’un fethinden günümüze kadar ulaşan bir zaman dilimi içinde ele alıyor. Çınar’ın klasik korku hikâyelerinden farklı bir yaklaşımla kaleme aldığı roman, tanınan-bilinen mekânlar içerisinde okuyuculara sunuluyor.

Kitabın ana karakteri olan mezarlık bekçisi, hayatın olağan akışı içerisinde dikkat çekmeyen bir kişi olsa da esasen tüm insanlığın hayatını borçlu olduğu bir figür olarak öne çıkıyor. Çok küçükken ebeveynleri tarafından terk edilmiş ve evlatlık verildiği ailenin yanında büyümüş, karısını doğum sonrasında kaybetmiş, oğlu da hastane odasından çalınmış olan, psikolojik sorunlar ile boğuşan bekçinin kendisini tüketen bu anılardan kurtulmak ve yeni bir başlangıç yapmak için İstanbul’a taşınmasından itibaren çevresinde gelişen garip olayları konu alan roman, bekçinin çalıştığı mezarlığın sıradan bir yer, geçmişinde yaşadığı olayların da tesadüfi olmadığını, tam aksine büyük bir planın parçaları olduğunu ortaya koyuyor.

Yazar Hakkında

“Cehennem Kapısı, Gölge Kuşanan”, Özgün Çınar’ın ilk kitabı. 1969 yılında doğan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Çınar, 1990 yılından bu yana finans, ticaret ve sanayi alanlarında birçok şirkette görevler aldı ve Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. Yazmak ve müzik özel ilgi alanları arasında. Şu ana kadar yayınlanmamış birçok hikâyesinin yanı sıra iki adet ev yapımı müzik albümüne imza atan Çınar’ın 300’ü aşkın bestesi bulunuyor.

Kitap 184 sayfadan oluşuyor ve kapak satış fiyatı 16 TL.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir