9.KADIKÖY KİTAP GÜNLERİ

Tomris Güzelyurt 7 Haziran 2017

Kadıköy Belediyesi’nin her yıl düzenlediği “Kadıköy Kitap Günleri” bu yıl 9.kez kapılarını kitapseverlere açıyor. 3-11 Haziran arası sürecek etkinlikte birçok yayınevi, stantlarını 11.00-22.00 saatleri arasında okuyuculara sergiliyor. #gardakitap hastagi ile sosyal medyada da büyük yankı getiren Kitap Günleri’nde birçok farklı söyleşi, imza günü ve etkinlik düzenleniyor. Bu sayede okur, yazarlarla tanışma imkânı bulurken etkinliklerde verimli vakit geçirme şansı da yakalıyor.

Kitap Günleri’nin en belirgin özelliği, alışılagelmiş fuar alanları haricinde tarihî Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşmesi oluyor. Tarihte birçok ayrılık ve kavuşmalara şahit olmuş tarihî gar, vagonlarıyla birlikte halka açılırken farklı duyguları beraberinde yaşatıyor. Tarihi garda yerini alan yayınevlerinin okurları için yapmış olduğu indirim ve kampanyalar ise Kitap Günleri’nin öne çıkan avantajlarından oluyor. Zamanında birçok yolcuyu uzun yolculuklara çıkartmış yemekli-yataklı vagonların da halka açılması renkli fotoğrafların çekilmesine olanak tanıyor. Kitap alışverişini tamamlayan ziyaretçiler, alışverişin hemen ardından vagonlar içerisinde oturarak kitaplarını inceleme fırsatı yakalıyor. İstanbul içerisi ulaşım açısından oldukça merkezî bir konumda bulunan Kadıköy Rıhtım’dan yürüme mesafesiyle kolayca ulaşılan Haydarpaşa Garı’na, belli mekânlardan servisler de kalkıyor.

Etkinliği düzenleyen yetkililer, yoğun katılım talebi ve alan kısıtlamasından ötürü birçok yayınevini alana kabul edemediklerini üzülerek belirtiyor. Yayınevlerinin düzenlediği imza günü, söyleşi gibi etkinliklerin yanı sıra bireysel yazarlar da kitaplarını okurlar için imzalıyor. Ziyaretçilerinin yoğun ilgi ve merakla katılım gösterdiği Kadıköy Kitap Günleri 2017 11 Haziran saat 22.00’ye kadar devam edecek. Etkinliğe dâhil olamayan yayınevleri sebebiyle Kadıköy Kitap Günleri’nde ulaşamadığınız tüm kitaplara kitapfiks.com avantajlarıyla ulaşabilirsiniz.